השקעות חכמות בעסקים

תן הלוואות לעסקים ישראלים פעילים ותרוויח את כל הריבית על ההלוואה 

 

החל מ-2,000 ש"ח בלבד

5 הגנות על כספי ההשקעה

פיזור לווים רחב

תשואה של 5%-8%

איך זה עובד?

  • אנו מפגישים בין לווים ומלווים. המלווים הם אנשים פרטיים או עסקים המעוניינים לתת הלוואות לעסקים על מנת לקבל את כל הריבית על ההלוואה, והלווים הם בעלי עסקים קטנים ובינוניים, בעלי וותק של שנתיים לפחות, המעוניינים לקבל הלוואה על מנת להרחיב ולפתח את העסק שלהם.
  • כספו של כל מלווה מתחלק באמצעות מערכת אוטומטית בין לווים רבים בתהליך הלוואה פשוט ומהיר שאינו דורש מפגש בין הלווים למלווים.
  • המעקב אחר ההלוואות והתשואות מתבצע באמצעות מערכת BTB, מערכת חכמה וידידותית למשתמש, המאפשרת אף להעריך את ביצועי תיק ההשקעות האישי שלך החל משנה אחת ועד 60 שנה קדימה!
  • אנחנו משלבים בין טכנולוגיה ואנליסטים מקצועיים לעשות בדיוק את זה, בלי מתווכים, בלי סניפים ובלי מאות עובדים – וכולם מרוויחים!

 

https://he.btbisrael.co.il/service/intr_api.asp

0
ש"ח ריביות שחולקו למשקיעים עד כה

השקעות בהן כולם מרוויחים -
פשוט. הוגן. חכם.

 

ההשקעות הן בעסקים קטנים ובינוניים בישראל, עם פעילות עסקית של שנתיים לפחות, תזרים מזומנים ותוכנית אסטרטגית לצמיחה. ההלוואה שלך, לא משנה באיזה סכום, יחד עם שאר ההלוואות של המשקיעים בפלטפורמה – עוזרת לעסקים ישראלים קטנים להתפתח, ודוחפת את כל המשק הישראלי לצמיחה.   

ההלוואות נעות בין 100,000 ₪ ל-1,000,000 ₪, לתקופות של 4-6 שנים ובריבית של 5%-8% לשנה.

אתה מרוויח את כל הריבית על ההלוואה, והעסקים מקבלים את האשראי לו הם זקוקים כדי לצמוח. פשוט, הוגן, חכם.

מי אנחנו

מייסדי הפלטפורמה הם עו"ד שלומי תורג'מן ואלון כץ, המכהנים גם כמנכ"לים. בדירקטוריון החברה מכהנים פרופ' עדי אייל (יו"ר הדירקטוריון), ד"ר יעל בנימיני, אלי קדוש ודני כרוסט – הנמנים עם מיטב המומחים הכלכליים בישראל. לחברה כ-20 עובדים


מחשבון תשואה

₪100,000     ₪1,000,000
4 שנה     6 שנים
התשלום החודשי שלך
סה"כ הלוואה:
Loading

"קיבלתי הלוואה גדולה בריבית מצוינת של 7%. ההכנסות של העסק שלי כמעט והכפילו את עצמן בזכות ההלוואה"

– יוני בן סימון, בעלים של חברה המייבאת צמיגים למשאיות, לקח הלוואה של 600,000 ש"ח כדי להגדיל את מחסן הסחורה שלו, פעולה שאפשרה לו יבוא של כמויות גדולות יותר במחירים נמוכים יותרתיק השקעות לדוגמה


יש לכם שאלות? לנו יש תשובות

חוקי לחלוטין. ביום 1.2.18 נכנס לתוקף החוק להסדרת הלוואות P2P, או בשמו הרשמי – תיקון מס´ 4 לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (שירותים פיננסיים מוסדרים), התשע"ז-2017. נציין, כי BTB הייתה מיוזמי החוק ופעילה מאוד בהליך החקיקה. הרגולטור האחראי על פעילות הפלטפורמות היא רשות שוק ההון. 

כל כספי המלווים מופקדים לחשבון נאמנות המנוהל על ידי נאמן (אלטשולר שחם נאמנויות בע"מ). כמו כן, כל כספי הלווים מופקדים לחשבון הנאמנות וחשבון הנאמנות משלם את ההלוואות למלווים. ל- BTB אין זכויות חתימה בחשבון הנאמנות וזכויות החתימה בחשבון הנאמנות הן של הנאמן, והוא בלבד מבצע פעולות של העברת כספים מחשבון הנאמנות, זאת, לאחר שקיבל לידיו הסכם הלוואה חתום בידי הלווים ורשימת נהנים אשר נתנו את ההלוואה ללווה (מהנאמן). כאשר מפקיד רוצה למשוך את כספו מערכת ה-Back Office של BTB מעבירה פקודה לנאמן, הנאמן מעביר פקודה לבנק, וזה האחרון בודק שהמשקיע רשום כנהנה בחשבון ומבצע את ההעברה. 

 הפיזור מתבצע באופן אוטומטי בידי המערכת. עד היום תיקו של כל מפקיד התפזר במלואו בתוך כשבועיים בממוצע. הפיזור הראשוני הוא של 30-40 הלוואות, כאשר לאחר מכן התיקים ממשיכים להסתעף להלוואות נוספות מההחזרים החודשיים של ההלוואות. לקוח שממחזר את כספו במשך שנה נחשף לכ-100 הלוואות בממוצע, ובכל מקרה, על מנת לצמצם את הסיכון – לא יותר מ-3 אחוזים מכספו של מלווה ומקסימום 10,000 ₪ יופנו להלוואה אחת. 

כספי ההשקעה יינתנו כהלוואות לעסקים לתקופה של 4-6 שנים, אך יש למשקיעים גישה לכספים שלהם בכל שלב. בפני המשקיעים עומדות שתי אפשרויות למשוך את כספי השקעתם: 

1. לבטל את מחזור ההלוואות ולמשוך כל סכום שחוזר מהלוואה.
2. לבחור סכום שברצונם למשוך ולמכור את הלוואותיהם למשקיעים אחרים בעזרת כלי המכירה האוטומטי שלנו. מכירת ההלוואה היא ללא עלות. הליך המכירה מהיר בדרך כלל – אך המכירה אינה רגעית, והיא תלויה בכמות המשקיעים האחרים המחפשים להשקיע באותו זמן. ניתן למכור את כל ההלוואות הפעילות אך לא הלוואות עם בעיית אשראי מתמשכת, אם ישנן. 

כאמור, כל הלווים שלנו הם לווים שלשיטתנו אינם מסוכנים, אולם יש להם מאפיינים משתנים אחרים כמו גודל, ותק, איכות הערבים, סקטורים ועוד – אשר ישפיעו על הריבית. 

ההלוואות ניתנות לתקופות של 4-6 שנים. 

המתואר בשאלה הוא מנגנון Reinvest המאפשר להשקיע את כספי ההחזר החודשי מחדש – מה שמוכר בציבור כ-´ריבית דריבית´. בדרך זו ניתן להגדיל את התשואה באופן משמעותי ואכן מרבית המלווים שלנו בוחרים בדרך זו. העובדה שהכספים יוצאים להלוואות חדשות לא פוגעת באפשרות המכירה, וניתן לבקש למכור את כל התיק בכל רגע נתון. לכן, אין השפעה על תקופת ההלוואות כל עוד מנגנון המכירה עובד. מיחזור הכסף נעשה לאחר קיזוז מס בשיעור 15% מהרווחים ש-BTB מקזזת במקור, וזאת בהתאם לרולינג שקבלה בשנת 2015 מרשויות המס. 

כדי להגן מפני תנודות וכשלים, ייסדנו את הקופה לערבות הדדית. במסגרת זו, כל משקיע מפריש כיום בעת ההפקדה 1% מהסכום לטובת הקופה. הקופה משלמת מהיתרה לתיקו של המשקיע את חלקה של כל הלוואה הנמצאת בבעיית אשראי מתמשכת. חשוב להדגיש שהסכום שמופרש לקופה לערבות הדדית לא חוזר למלווה בעת משיכת הכסף אלא משמש מעין "כלי ביטוחי" למקרה של כשל בתשלום. 

ההפקדה לקופת הערבות ההדדית אינה פוגעת בתשואה השנתית אלא רק בחודשים הראשונים של ההשקעה. כיום, אחוז אחד שהופרש לקופה יוחזר למשקיע בתוך חודשיים. יש לזכור שכיום ההפרשה היא חד פעמית – מכל הפקדה ולא מכל החזר או מחזור של הלוואה ולכן הפגיעה בתשואה היא מינורית. 

ההפקדה לקופת הערבות ההדדית אינה פוגעת בתשואה השנתית אלא רק בחודשים הראשונים של ההשקעה. כיום, אחוז אחד שהופרש לקופה יוחזר למשקיע בתוך חודשיים. יש לזכור שכיום ההפרשה היא חד פעמית – מכל הפקדה ולא מכל החזר או מחזור של הלוואה ולכן הפגיעה בתשואה היא מינורית. 

על פי רולינג מרשות המיסים, כל משקיע משלם 15 אחוזים על הריבית. שיעור מס זה מנוכה אוטומטית על ידי מערכת BTB ואנו משלמים מדי חודש את הריבית עבור המשקיעים. בתום השנה מקבל כל מפקיד טופס 867 בגין כל התשואות של השנה הקודמת. 

הלווים הם אנשים בעלי עסקים אשר בבעלותם פעילות עסקית בת שנתיים לפחות, המבקשים הלוואות בסכומים גבוהים (100,000 – 1,000,000 ₪) לתקופות בינוניות (4-6 שנים). הלווים שלנו הם לווים נורמטיביים שעברו את כל הבדיקות שפורטו לעיל, המעוניינים לקבל את ההלוואה בתנאים טובים מהתנאים שהיו מקבלים בבנקים או ממקורות אחרים.

לא. כל המפקידים נכנסים לפול הלוואות חדשות וקיימות (במצב בו מפקיד אחר מכר את תיק ההלוואות שלו. חשוב לציין שתיק קיים שנמכר הינו ללא בעיית אשראי מתמשכת שכן לא ניתן למכור הלוואות עם בעיית אשראי מתמשכת) . הפעולות מתבצעות באופן אוטומטי על פי האלגוריתם של המערכת. 

 כיום, בעלי עסקים לא מצליחים לגייס מהבנקים הלוואות בסכומים משמעותיים לצורך צמיחה למרות הפעילות החיובית והנתונים החיוביים. הבנקים דורשים שעבודים (פיקדון ני"ע, נכס, רכב חדש) כנגד הלוואה, וגם במקרה בו הלווה מספק שעבוד – ההלוואה ניתנת לרוב בשיעור של עד 60% משווי השעבוד. בכך דנים הבנקים את בעלי העסקים הקטנים לצמיחה מוגבלת בעוד אנו סבורים שהבנקים פשוט לא חושבים נכון. אנו מאתרים בעלי עסקים שהם לווים טובים ומאפשרים להם הלוואות הוגנות מחוץ לאובליגו הבנקאי. קרנות המדינה בוודאי לא עדיפות משום שלצד התהליך הארוך והכנת התכנית העסקית היקרה, מתבקש כל בעל עסק להותיר כפיקדון 25 אחוזים מסכום ההלוואה שאושרה. בסכום זה בעל העסק לא יכול לעשות שימוש למרות שהוא משלם גם עליו החזר של קרן + ריבית. 

 אנו מקשרים בין הלווים לבין המלווים בהסכם משפטי ביניהם והקשר בין הצדדים הוא משפטי. אולם, על פי הוראות החוק, אנו לא מגלים ללווים מיהם המלווים ולא מגלים למלווים מיהם הלווים כך שכל צד לא יודע על הצד האחר. 

כאשר יש פיגור, אפילו של יום אחד, בהחזר ההלוואה, קופת הערבות ההדדית משלמת למלווה מהיתרה את הקרן ואת הריבית של ההחזר החודשי של ההלוואה. הפעולה מתבצעת בשקיפות – אנו מסמנים את ההלוואה בצבע אדום כדי שהמלווה ידע שהקופה שילמה את ההחזרים במקום הלווה (כך שהמשקיע לא נפגע). הצוות המשפטי של BTBיפעל משפטית לגביית ההלוואה מהלווים ומן הערבים. עד לגביית הכסף מן הלווים, וכל עוד מצויים בקופה כספים שנצברו, תשלם הקופה לערבות הדדית את ההחזר החודשי. 

BTB התחייבה לקיים את ההליך המשפטי מול הלווים והערבים עד תום ולכן תפעל למיצוי מלא של ההליך המשפטי. 

תנאי שימוש

מגזין

צור קשר

הגש בקשה להלוואה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן