מימון חכם לעסק שלך

הפוך את חלום הצמיחה של העסק שלך למציאות בעזרת תנאי המימון הייחודיים שלנו

 

 

 

ריבית שקלית קבועה

ללא שיעבודים

מחוץ לאובליגו הבנקאי

אשראי עד מיליון ש"ח

איך זה עובד?

  • אנו מפגישים בין לווים ומלווים. המלווים הם אנשים פרטיים או עסקים המעוניינים להשיג תשואות עדיפות על כספם, והלווים הם בעלי עסקים קטנים ובינוניים, בעלי וותק של שנתיים לפחות, המעוניינים להרחיב ולפתח את העסק שלהם.
  • כספו של כל מלווה מתחלק באמצעות מערכת אוטומטית בין לווים רבים בתהליך הלוואה פשוט ומהיר שאינו דורש מפגש בין הלווים למלווים.
  • המעקב אחר ההלוואות והתשואות מתבצע באמצעות מערכת BTB, מערכת חכמה וידידותית למשתמש, המאפשרת אף להעריך את ביצועי תיק ההשקעות האישי שלך החל משנה אחת ועד 60 שנה קדימה!
  • אנחנו משלבים בין טכנולוגיה ואנליסטים מקצועיים לעשות בדיוק את זה, בלי מתווכים, בלי סניפים ובלי מאות עובדים – וכולם מרוויחים!

 

ש"ח שניתנו כהלוואות עד היום
ש"ח ריביות ששולמו למשקיעים

מי אנחנו

מייסדי הפלטפורמה הם עו"ד שלומי תורג'מן ואלון כץ, המכהנים גם כמנכ"לים. בדירקטוריון החברה מכהנים פרופ' עדי אייל (יו"ר הדירקטוריון), ד"ר יעל בנימיני, אלי קדוש ודני כרוסט – הנמנים עם מיטב המומחים הכלכליים בישראל. לחברה כ-20 עובדים

 

 

"תהליך ההלוואה היה פשוט, והתנאים שאושרו לי היו הרבה יותר טובים מאלה שהבנק הציע לי"

– יוני בן סימון, בעלים של חברה המייבאת צמיגים למשאיות, לקח הלוואה של 600,000 ש"ח כדי להגדיל את מחסן הסחורה שלו, פעולה שאפשרה לו יבוא של כמויות גדולות יותר במחירים נמוכים יותר


שאלות ותשובות

הלווה משלם את ההלוואה לפי לוח סילוקין קבוע וידוע מראש על פי שיטת שפיצר. במעמד מתן ההלוואה הלווה מפקיד בידי BTB שיקים לכל תקופת ההלוואה, והשיק הראשון מופקד כבר בחודש העוקב הראשון לאחר מתן ההלוואה. כך, כל חודש מופקד שיק הכולל קרן + ריבית עבור המשקיעים. ניתן גם לפרוע את ההלוואה בכל עת, בהודעה מוקדמת של 30 ימים. 

לא. כל המפקידים נכנסים לפול הלוואות חדשות וקיימות (במצב בו מפקיד אחר מכר את תיק ההלוואות שלו. חשוב לציין שתיק קיים שנמכר הינו ללא בעיית אשראי מתמשכת שכן לא ניתן למכור הלוואות עם בעיית אשראי מתמשכת) . הפעולות מתבצעות באופן אוטומטי על פי האלגוריתם של המערכת. 

ההלוואות ניתנות לתקופות של 4-6 שנים. 

אנו לא מדרגים. אנו מאמינים שיש לתת הלוואות רק למי שאנחנו חושבים שיחזיר את ההלוואה. לטעמנו, אין שום הגיון לתת הלוואה ללווה בדירוג C שיהיה מוכן לשלם ריבית של 14 אחוזים אך ייכשל מלשלם את ההלוואה במהלך הדרך. אנחנו, כמו המשקיעים שלנו, רוצים שההלוואות ישולמו. לכן, האנליסטים שלנו בודקים את הלווים ואת הערבים וקובעים את גובה הריבית ביחס לפרמטרים רבים אך מוגדרים, ובהם: גודל העסק שבבעלותו, וותק, הנכסים של העסק ושל בעל העסק, הנכסים של הערב ועוד. אנו לא מאשרים לווים אשר איננו חושבים שיוכלו להחזיר את ההלוואה וזהו העיקרון החשוב ביותר. עקרון חשוב נוסף המנחה את פעילות האנליסטים הוא נורמטיביות הלווה, כלומר, אדם שלא רק שיהיה באפשרותו לשלם את החזר ההלוואה אלא גם שיהיה חשוב לו לעמוד בהתחייבויותיו ולשלם – ועבור כך יש לנו מערכות והליך בדיקה ייעודי. 

 כיום, בעלי עסקים לא מצליחים לגייס מהבנקים הלוואות בסכומים משמעותיים לצורך צמיחה למרות הפעילות החיובית והנתונים החיוביים. הבנקים דורשים שעבודים (פיקדון ני"ע, נכס, רכב חדש) כנגד הלוואה, וגם במקרה בו הלווה מספק שעבוד – ההלוואה ניתנת לרוב בשיעור של עד 60% משווי השעבוד. בכך דנים הבנקים את בעלי העסקים הקטנים לצמיחה מוגבלת בעוד אנו סבורים שהבנקים פשוט לא חושבים נכון. אנו מאתרים בעלי עסקים שהם לווים טובים ומאפשרים להם הלוואות הוגנות מחוץ לאובליגו הבנקאי. קרנות המדינה בוודאי לא עדיפות משום שלצד התהליך הארוך והכנת התכנית העסקית היקרה, מתבקש כל בעל עסק להותיר כפיקדון 25 אחוזים מסכום ההלוואה שאושרה. בסכום זה בעל העסק לא יכול לעשות שימוש למרות שהוא משלם גם עליו החזר של קרן + ריבית. 

בעל עסק ידרש להעביר מידע מלא עבור כל העסקים ברשותו, הכולל: דוחות מאזן, דוח רווח והפסד שנתיים אחורה + דוח מבוקר אחרון, מאזן בוחן לשנה הנוכחית, דוחות מע"מ לשנה האחרונה, ומידע שיאפשר היכרות עם הלווה. 

הלווים הם אנשים בעלי עסקים אשר בבעלותם פעילות עסקית בת שנתיים לפחות, המבקשים הלוואות בסכומים גבוהים (100,000 – 1,000,000 ₪) לתקופות בינוניות (4-6 שנים). הלווים שלנו הם לווים נורמטיביים שעברו את כל הבדיקות שפורטו לעיל, המעוניינים לקבל את ההלוואה בתנאים טובים מהתנאים שהיו מקבלים בבנקים או ממקורות אחרים.

חוקי לחלוטין. ביום 1.2.18 נכנס לתוקף החוק להסדרת הלוואות P2P, או בשמו הרשמי – תיקון מס´ 4 לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (שירותים פיננסיים מוסדרים), התשע"ז-2017. נציין, כי BTB הייתה מיוזמי החוק ופעילה מאוד בהליך החקיקה. הרגולטור האחראי על פעילות הפלטפורמות היא רשות שוק ההון. 

תנאי שימוש

מגזין

צור קשר

הגש בקשה להלוואה